ОМЛАДИНСКИ РУКОМЕТНИ КЛУБ
МАЧВА БОГАТИЋ

Победом у Новом Бечеју „Лисице“ преузеле лидерство на табели

У оквиру осмог кола Супер Б рукометне лиге Србије, ОРК „Мачва“ из Богатића савладала је екипу РК „Јединство“, резултатом 25:29. Овим резултатом изједначили су се са досадашњим лидером на табели РК „Врбас Петрол“.

Добро знани ривали кренули су офанзивно, па је резултат до пред крај првог полувремена био углавном изједначен. Тек у 25. минуту црвено-црни остварили су два гола предности.  Офанзивно су наставили до краја, уз одличну одбрану у важним тренуцима, па је прво полувреме завршено резултатом 11:16.

До краја меча нису се предавале обе екипе, али су већ у 43. минуту Мачвани остварили предност од шест голова разлике, 18:24. Тада су у офанзиву кренули домаћини, и у финишу успели да смање предност на три гола разлике.  Прави рукометни окршај трајао је до самог краја, за коначних 25:29.

Овом победом Мачва је избила на чело табеле Супер Б рукометне лиге, са 11 бодова, колико имају и рукометаши РК „Врбас Петрол“, уз лошију гол разлику.
У наредном колу ОРК „Мачва“ у Богатићу дочекује трећепласирану екипу РК „Морава“ из Велике Плане.
ОРК МАЧВА: Арсић 1, Кнежевић 2, Зарин 3, Радуловић 10, Јевђеновић 2, Јовановски 2, Кречковић, Берић, Петровић, Филиповић 2, Мартиновић, Живановић, Аризановић 4, Драгићевић (к) 3, Радојичић, Џигурски.