ОМЛАДИНСКИ РУКОМЕТНИ КЛУБ
МАЧВА БОГАТИЋ

„Мачва“ убедљива против „Мораве“

Екипа ОРК „Мачва“ одиграла је спектакуларну утакмицу на свом терену и забележила још једну победу у низу. Тријумфом над РК „Морава“ из Велике Плане, брилијантни мачвански рукометаши на крају меча славили су са 12 голова разлике, а игру је обележила доминација домаћина. Утакмица је завршена резултатом 31:19.

Уиграни тим Митра Павловића од самог старта је кренуо офанзивно, и у првих неколико минута игре направио предност од три поготка. Тај темпо држали су до краја првог полувремена које је завршено резултатом 17:10.

Фантастични Џигурски, бранио је неодбрањиво, тако да није било шансе да гостујући тим угрози вођство искусних “Лисица”.
Све време игре, уз снажну подршку са трибина, домаћини су држали утакмицу под контролом. Мрежу гостујућег тима тресли су наизменично Јевђеновић, Зарин, Радуловић и Јовановски, док су се у другом делу игре истакли Кнежевић, Драгићевић, Аризановић, Арсић и Кречковић.

Шансу да покаже квалитет имао је и други голман Мачве, Стеван Петровић, који је забележио неколико одбрана.
Наредног викенда ОРК “Мачва” гостује екипи Колубаре из Лазаревца.
Увертира пред ту утакмицу биће борба за финале Купа Србије-регион центар, када ће Мачвани на домаћем паркету угостити суперлигаше РК „Рудар“ Костолац. Тај сусрет заказан је за среду, 28. новембра.

ОРК МАЧВА: Арсић 2, Кнежевић 5, Зарин 8, Милутиновић, Радуловић 2, Јевђеновић 4, Јовановски 2, Павловић, Кречковић 1, Петровић, Филиповић, Мартиновић 1, Живановић, Аризановић 2, Драгићевић (к) 3, Џигурски 1.

РК Морава: Мирковић 3, Ђурковић, Белић, Антић 3, Петровић, Лазовић 1, Благојевић, Вујовић 5, Тасић (к) 4, Драгутиновић 2, Петковић Спасић 1, Касаловић.