ОМЛАДИНСКИ РУКОМЕТНИ КЛУБ
МАЧВА БОГАТИЋ

“ЛИСИЦЕ” ОБЕЗБЕДИЛЕ ПЛАСМАН У ПОЛУФИНАЛЕ КУПА СРБИЈЕ

Убедљивом победом од 40:26 над екипом РК „Нови Београд“, рукометаши ОРК „Мачва“ обезбедили су пласман у полуфинале Купа Србије 2020 – регион “Центар”.
За играча утакмице у екипи домаћина проглашен је голман Никола Радојичић који је успешно чувао мрежу од почетка до краја меча.

Гости нису имали много шансе против бриљантних “Лисица” које су од самог почетка кренуле офанзивно. Доминантни домаћини само су у првом делу игре допустили гостујућој екипи да се мало приближи. Захваљујући фантастичној игри и одбрани искусних “Лисица”, Новобеограђани су од двадесетог минута па до паузе постигли само један погодак, а домаћини чак седам. Прво полувреме завршено је резултатом 20:13.

Публика је и овог пута показала колико воли и навија за свој тим, а Мачвани су на крилима тих аплауза  у другом делу утакмице жестоко потукли гостујућу екипу.  За разлику од домаћина који је мрежу противника затресао чак 20 пута, гости су успели да постигну само 13 погодака.
Утакмица је зваршена резултатом 40:26.

ОРК „МАЧВА“: Арсић 3, Кнежевић 2, Радуловић 1, Јевђеновић 3, Јовановски 3, Павловић, Кречковић 4, Берић 2, Петровић, Филиповић 2, Мартиновић 2, Живановић 3, Шимић 5, Аризановић 4, Драгићевић (к) 6, Радојичић.
РК „Нови Београд“: Исаиловић 1, Ристић 5, Хајдин 4, Томов (к) 3, Мандић, Тонић, Вишуровић, Дурацовић 1, Ђурић, Станић У. 5, Јовановић, Станић А., Живновић 1, Ћосић 3, Мрдаковић 2, Бугарчић 1.

Подсећања ради, рукометаши „Мачве“ из Богатића освојили су Куп Србије – регион „Центар“ 2018. године .
Мачвани настављају првенство у Супер Б лиги Србије, а у седмом колу, у суботу, 09. новембра од 19 сати и 30 минута дочекују тим РК „Лавови БП“.