ОМЛАДИНСКИ РУКОМЕТНИ КЛУБ
МАЧВА БОГАТИЋ

Лисице боље од Смедерева у оквиру 5. кола Супер „Б“ лиге Србије

Љубитељи рукомета у Богатићу уживали су синоћ у још једној сјајној партији ОРК „Мачва“. У оквиру петог кола Супер Б рукометне лиге Србије – север центар, Мачвани су тријумфовали над тимом РК „Смедерево“, резултатом 27:23 (15:12). Најубедљивији на терену био је „мотор“ домаће екипе, Мирослав Јовановски, који је друго коло за редом проглашен играчем утакмице.

Од уводних минута могло се претпоставити да је на помолу узбудљив меч. Мотивисане новајлије у лиги од старта су „гризли“ покушавајући да испрате игру „Лисица“. До десетог минута Мачва је дошла на четири гола предности (6:2), погоцима Јовановског, Радуловића, Драгићевића и Јевђеновића. У наставку је попустио „бедем“ одбране домаћих, што су Смедеревци искористили и предвођени одличним Спасићем у 20. минуту стигли до првог егала (7:7). Клацкао се резултат у наредних пет минута, а затим су головима Арсића, Филиповића и капитена Драгићевића црвено-црни отишли на паузу са вођством од 15:12.

Наставили су Богатинци силно, пођеднако добро функционисали су и напад и одбрана, па су се у 40. минуту одлепили на плус шест. И поред благог опуштања домаћих у наставку, једино што су гости успевали јесте да приђу на три гола минуса, али су „Лисице“, на крилима сјајне подршке са трибина, суверено држали овај меч у рукама. У завршном минуту сусрета мрежу голмана гостујућег тима поцепао је расположени Милан Зарин, за коначних 27:23.

Публика у Спортској хали у Богатићу поздравила је гласним аплаузом храбру и одлучну игру својих љубимаца. Шампионска партија, поред два важна бода, Мачванима је донела и озбиљне батине на терену, које су арбитри Попов – Ристић у добром делу меча толерисале, али су домаћи рукометаши стоички издржали све ударце протвника.

Након ове победе ОРК „Мачва“ налази се на другој позицији на табели, са седам бодова, једним мање од тренутног лидера РК „Врбас Петрол“. Наредни меч тим из Богатића игра за две недеље у Каћу, са осмопласираном екипом РК „Југовић“.

ОРК „МАЧВА“: Арсић 1, Кнежевић, Зарин 6, Радуловић 3, Јевђеновић 1, Јовановски 6, Павловић, Кречковић, Петровић, Филиповић 3, Мартиновић, Живановић, Аризановић, Драгићевић (К) 7, Радојичић, Џигурски.

РК „СМЕДЕРЕВО“: А.Мартић, Пантовић, Ду.Стојковић, Стојићевић, Да.Стојковић 1, Јокић (К), Спасић 7, Тодоровић, Ђорђевић, Вељковић 3, Станковић, Костић, Костовски, Благојевић 1, Максић 5, Н.Мартић 6.